Matura Plus


Gwarancja
w Matura Plus to nie cud, ani chwyt reklamowy ale wynik precyzyjnie przygotowanych kursów i odpowiedniego motywowania studentów do nauki.

Każdy kurs przedmiotowy jest starannie przygotowywany przez egzaminatorów OKE podczas kilkumiesięcznych wakacji, a następnie udoskonalany każdego roku na podstawie doświadczeń, obserwacji nauczycieli i sugestii kursantów.To pozwala nam na wypracowanie pewnych prostych zasad i warunków które należy spełnić, aby zdać maturę.Podstawowym warunkiem jest frekwencja: zachęcamy naszych kursantów do udziału w zajęciach i do odrabiania zajęć z grupami na tym samym poziomie.Ponadto systematycznie testujemy przerobioną wiedzę w postaci kartkówek i próbnych matur, tworzonych w oparciu o wymagania OKE oraz ubiegłoroczne arkusze. Każdy kurs oprócz ćwiczeń praktycznych zapewnia też kompendium wiedzy teoretycznej niezbędne do powtórek.

W przypadku nieobecności uczniowie mają więc  możliwość nadrabiania zaległości na podstawie materiałów oraz wyjaśniania ewentualnych wątpliwości podczas indywidualnych spotkań z nauczycielami.W przypadku kartkówek do gwarancji liczy się średnia, jeśli więc któreś wypadły słabo, wystarczy się postarać bardziej na kolejnych zajęciach, aby utrzymać wymagana średnią.

Testy i matury próbne można poprawiać do skutku, po uprzednim omówieniu błędów z nauczycielem.Podając uczniom na początku roku kilka zasad bierzemy niejako na siebie odpowiedzialność za ich egzamin dojrzałości: uważamy, że przy spełnieniu kilku warunków, niemożliwe jest jej nie zdanie. Gdyby się okazało, że w jakimś przypadku nie mamy racji: zobowiązujemy się zwrócić pieniądze za kurs. Uważamy, że to uczciwa transakcja.

Dotychczas nikt nie zgłosił się po odszkodowanie, co cieszy i nas i kursantów: im  zależy  na zdanej maturze i dostaniu się na wymarzoną uczelnię, a nie na "nagrodzie pocieszenia" w przypadku jej niezdania, a nam na utrzymaniu pozycji lidera i eksperta do spraw matury.

Szczegółowe warunki gwarancji na konkretnych kursach znajdziesz tu:

Jak widać, warunki są łatwe do spełnienia, trzeba jednak wykazać chęć i minimum wysiłku, samo zapisanie się na kurs nie wystarczy. 

Gwarancja w Matura Plus to system, który działa od 15 lat: jeśli się dobrze pozna wymagania maturalne i odpowiednio zmotywuje uczniów do pracy pod okiem doświadczonych i oddanych swojemu zawodowi nauczycieli, to nie może się nie udać !Ponieważ w przypadku przedmiotów dodatkowych (poza językiem polskim, obcym i matematyką) nie można mówić o zdaniu lub niezdaniu matury, przedmioty te nie są objęte systemem gwarancji. Z przedmiotów dodatkowych prowadzimy głownie kursy na poziomie rozszerzonym starając się uzyskać wyniki około 80%-100%. Nie zwalnia to nas jednak z odpowiedzialności za postępy kursantów. Żeby je monitorować wprowadziliśmy zasady optymalnego uczestnictwa w kursie . Są one podobne do zasad gwarancji. Cyklicznie wystawiamy uczniom raporty zestawiające zasady optymalnego uczestnictwa w kursie z ich faktycznym uczestnictwem. W ten sposób mogą  monitorować swoje postępy podczas kursu.